Gdzie mają zastosowanie kurtyny paskowe?


Kurtyna paskowa to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne dla każdego przedsiębiorcy, który pragnie w prosty sposób uzupełnić otwory wjazdowe do hali, wydzielić stanowisko pracy (na przykład spawalnicze) lub poprostu oddzielić strefy na hali produkcyjnej.
Mogą być stosowane w każdej branży, zarówno chemicznej jak i spożywczej. Są one wykonane z pasów PCV, które są powierzchniowo obojętne, dlatego nie wchodzą w reakcje ani z substancjami spożywczymi ani chemicznymi.
Kurtyna na drzwi wykonana ze wstęg PCV jest najczęściej całkowicie przezroczysta, widać co znajduje się po drugiej stronie kotary. Wstęgi są przezroczyste głównie ze względów bezpieczeństwa, żeby na przykład nie rozjechać wózkiem widłowym osoby, która mogłaby stać za kurtyną. Brzegowe wstęgi kotary są zazwyczaj koloru czerwonego, również ze względów bezpieczeństwa, wyznaczają granice brzeżne, szerokość wjazdu.
Kurtyny paskowe bardzo często stosowane są do wydzielenia miejsca pracy, popularne są przede wszystkim jako kurtyny spawalnicze. Taka kurtyna różni się od zwykłej, jej zadaniem jest ograniczanie szkodliwego promieniowania ultrafioletowego oraz podczerwonego.