Jak przebiega wypełnianie kwasem hialuronowym?


Kwas hialuronowy występuje w sposób naturalny w ludzkim organizmie. Jego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry dzięki prawidłowemu wiązaniu cząsteczek wody. Kwas hialuronowy jest także składnikiem mazi stawowej i wspomaga odpowiednią ruchomość stawu.
Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w kosmetyce do uzupełniania i niwelowania zmarszczek, a także do powiększania, np. ust. Kwas hialuronowy występuje w wielu kosmetykach, np. kremach pod oczy, maskach i serum do twarzy. Kwas zawarty w kosmetykach świetnie wpływa nie tylko na nawilżenie skóry, ale także poprawia jej kondycję.
Wypełnianie kwasem hialuronowym zmarszczek jest bardzo popularne, ponieważ efekty po zabiegu widać od razu, są one także długotrwałe, a pacjent po zabiegu nie musi przechodzić rekonwalescencji. Przed zabiegiem pacjent przechodzi konsultację, która polega na opisaniu problemu oraz ustaleniu sposobu jego likwidacji. Po konsultacji trzeba wypełnić odpowiednią ankietę, w której znajdują się informacje o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu.
Po dokonaniu niezbędnych formalności specjalista zajmujący się zabiegiem objaśnia pacjentowi, na czym będzie on polegał. Zabieg w zależności od miejsca, w którym jest przeprowadzany, odbywa się pod znieczuleniem miejscowym lub bez znieczulenia. Na rynku dostępne są kwasy hialuronowe, które zawierają w swoim składzie środek znieczulający, dlatego dodatkowe znieczulenie nie jest konieczne, a zabieg nie boli i odbywa się w komfortowych warunkach.
Wypełnianie kwasem hialuronowym jest zabiegiem polegającym a wstrzyknięciu w głębsze warstwy skóry kwasu przy użyciu odpowiedniej igły. Zabieg ten ma na celu wypchnięcie zmarszczek oraz poprawienie objętości skóry w wybranym miejscu. Cały zabieg trwa mniej niż godzinę. Po zabiegu w miejscach nakłuć mogą pojawić się małe siniaki, które są efektem przebicia przez igłę naczyń krwionośnych. Zabieg wypełniania kwasem hialuronowych utrzymuje się na skórze od 8 do 18 miesięcy, a nie powtarzany zabieg sprawia, że skóra wraca do swojego wyglądu przed ostrzykiwania.

Więcej dowiesz się na: izabelacytrowska.pl